Para Birimi: TL  EUR 

Bilinmesi Gereken 18 Espresso Makinesi Yedek Parça İsmi

12 Mar, 2024 - Espresso Makinesi

Bilinmesi Gereken Espresso Makinesi Parça İsimleri

Espresso Makinesi Yedek Parçaları Konusunda Dahada Uzmanlaşmanız İçin Size Rehber Olacak Kahve Makinesi Yedek Parça İsimleri

GRUP BAŞLIĞI

Tüm sihir burada gerçekleşir. Bazen demleme grubu veya demleme başlığı olarak anılan bu bileşen, daha yaygın olarak grup başlığı olarak bilinir. Espresso kahve hazırlamaya hazırlanırken portafiltreyi buraya yerleştirirsiniz.

 

PORTFİLTRE

Bu parça, espresso demlemek için gruba yerleştirilmeden önce kahvenin öğütüldüğü cihazdır. Taşınabilir bir filtre (dolayısıyla portafilter) olarak düşündüğünüz sürece, adı hatırlamak kolaydır. Aynı zamanda "filtre sapı ve kahveyi içine koyduğunuz şey" olarak da bilinir.

 

PORTAFİLTER FİLTRE YAYI

Yaylar sepetleri yerinde tutar. Portafiltre gövdesinin iç yüzeyine frezelenmiş bir oluğa klipslenerek portafiltrede tutulur. Bazıları profil ve çevre açısından yuvarlaktır, ancak çoğu bir ucu açık olan altıgen bir şekle bükülmüştür.

 

PORTAFİLTRE SEPETİ

Portafiltre sepeti, portafiltre içerisinde bulunan filtre süzgecidir. Bunlar hem çift hem de tek boyutta gelir ve bir yay tarafından yerinde tutulur.

 

GRUP CONTASI

Grup contası, portafiltreyi ve portafiltre sepetini gruba kapatan büyük bir kauçuk O-ringdir. Grubun içine yerleştirilmiş bir oluğa yerleştirilir. Portafiltre sızdırıyorsa grup contası genellikle değiştirmeniz gereken parçadır. Genellikle portafiltre sepeti ve grup contası birlikte değiştirilmelidir.

 

GRUP SÜZGECİ

Grup ekranı da grup içinde yer alır. Bazen bir dağılım perdesi, duş perdesi veya duş olarak anılır.

 

GRUP AÇMA KAPAMA ANAHTARI

Bu anahtar, dozlama tuş takımlarıyla hemen hemen aynı şekilde çalışır, ancak genellikle çalıştırdığı grubun üstünde bulunan basit bir açma/kapama anahtarıdır. Bazı otomatik espresso makinelerinde ek bir çalıştırma aracı olarak bir dağıtma düğmesi de bulunur.

 

GRUP DOZAJ TUŞ TAKIMI

Dozaj tuş takımları, otomatik ve süper otomatik espresso makinelerinde bulunur. Makine üzerinde grup başlığını aktif hale getirmek için bastığınız butonlardır. Tuş takımları, programlama ve sürekli akışın yanı sıra çeşitli dağıtım süreleri ve miktarlarının bir efsanesini gösterir.

 

SICAK SU MUSLUK

Bazıları buna Americano değnek veya musluğu diyor, ancak bu sadece bir sıcak su musluğu. Ne derseniz deyin - burası sıcak suyu dağıttığınız yerdir.

 

GÜÇ DÜĞMESİ

Çoğu espresso ekipmanındaki güç düğmesi, makinenin arka kısmında bulunur. Genellikle 1 - 0 - 2 sayılarını gösteren bir ön yüz plakası ile belirtilir. Tam çalışma için genel konum 2 konumudur.

 

BASINÇ SAATLERİ

Basınç göstergesi makinenin ön tarafında bulunur. Genellikle hem kazan basıncını hem de pompa çalışma basıncını gösteren iki iğneye sahiptir. Bu, espresso demleme sıcaklıklarınızın ve basınçlarınızın parametrelerinin yanı sıra makinenizin sağlığını da izlediği için dikkat edilmesi gereken önemli bir kısımdır.

 

SU SEVİYE GÖSTERGESİ

Çoğu ticari espresso makinesinde bir gözetleme camı bulunur. Bu kısım makinenin ön tarafında bulunur ve kazanın su seviyesini gösterir. Genellikle içinde su bulunan bir cam tüptür. "Maksimum" ve "Minimum" göstergeleri ile işaretlenmiştir.

 

BUHAR ÇUBUĞU

Bu, sütü buharda pişirmek için kullanılan alettir. Buhar çubuğu, buhar borusu olarak da bilinir ve buhar valf düğmesi veya kolu ile etkinleştirilir.

 

BUHAR UCU (BUHAR ÇUBUĞU UCU)

Buhar ucu, buhar çubuğunun ucunda bulunur. Asadan çıkan buharı yaylı bir desene yayarak sütü buharlamanıza olanak tanır.

 

Espresso makineleri işletmek ve hangi parçalar bizim iç bir de en önemli olan karakterini nasıl espresso makinesi öğretici .

 

Öğütücüler ayrıca ekipman kelime dağarcığınızın bir parçası olması gereken birkaç özel parça adına sahiptir.

AYAR HALKA VEYA DÜĞME

Bu öğütücü bileşeni, öğütme boyutunda kaba veya ince olarak değişiklik yapmanızı sağlar. Ayar halkası veya topuzu genellikle çekirdek haznesinin çevresinde bulunur.

 

ÇEKİRDEK HAZNESİ

Bu, öğütücünün üstündeki büyük, şeffaf ve tipik olarak plastik kaptır. Cam seçenekleri de mevcuttur. Hazne, espresso çekirdeklerinizi tutar ve çekirdekleri öğütücü çapaklarınıza besler.

 

DOSER

Dozlayıcı, portafiltreye dozlamak için çekilmiş kahveyi tutar.

 

DEĞİRMEN BIÇAKLARI

veya portafiltreye dozlama. Espresso Öğütücü Çapaklar, birbirine paralel oturan iki yuvarlak dairesel parçadır. Kahve makineden beslenirken iki parçadan bir tanesi döner. Kahve çekirdekleri, demlemek için ideal boyuta kadar ikisi arasında ezilir. Düz öğütücü çapakları ve konik öğütücü çapakları olmak üzere iki farklı tip öğütücü vardır. Hem konik hem de düz, öğütme boyutlarında tutarlıdır, ancak konik çapaklar, daha düşük sıcaklıklara ve zamanla daha az varyansa yol açabilen daha uzun bir kesme yüzeyine sahiptir. Ayrıca, daha yoğun ortamlarda daha tutarlı çekimlere yol açabilecek daha az ısı birikimi vardır. Bunlar genellikle sürekli kullanım yoluyla zamanla donuklaşabilir. Düzenli bakım yapmanız önerilir .


İşte karşınızda--espresso makinesi ekipmanları hakkında bir hızlandırılmış kurs. Yaptığınız her espresso referansında bu terminolojiyi kullanmaya çalışın, kısa sürede ezberleeceksiniz. Bu temel açıklamalar ve tanımlarla, espresso yapma araçlarınızı profesyonel bir şekilde kullanmak için daha donanımlı olacaksınız. Olası onarım ihtiyaçları hakkında daha fazla bilgi sahibi olmakla kalmayacak, aynı zamanda sorunu telefonun diğer ucundaki sese daha kısa ve öz bir şekilde anlatabileceksiniz.